MagChelat B6 to chelat magnezu, MagChelat B6 zawiera najlepiej przyswajalny magnez w postaci chelatu aminokwasowego , wzbogacony witaminą B6.

MagChelat B6 online
MagChelatB6- chelat magnezu B6

Co to jest chelat magnezu?

Chelaty to związki chemiczne, które powstają z połączenie organicznego liganda z jonem centralnym przy pomocy więcej niż jednego wiązania koordynacyjnego. Centralnym jonem chelatowego związku kompleksowego jest przeważnie dwu- lub trójwartościowy kation metalu.

Jaki magnez wybrać? Dlaczego chelat magnezu jest wyjątkowy? Ponieważ cechuje go wysoka trwałość termodynamiczna i kinetyczna, wynikająca z utworzenia pierścienia chelatowego (cykliczny fragment), w którym znajduje się koordynowany atom metalu.

Jakie są właściwości chelatu magnezu?

Zawarte w chelacie cząsteczki cechuje obojętność chemiczna, a to w konsekwencji zapewnia brak interakcji z innymi substancjami chemicznymi. Chelat magnezu wchłaniany jest do właśnie w jelicie cienkim, gdzie następuje największa przyswajalność magnezu. Chelat magnezu nie rozkłada się podczas transportu w przewodzie pokarmowym, głównie dzięki swojej odporności na kwaśne PH występujące w żołądku. Jednocześnie taka postać magnezu eliminuje możliwość wystąpienia podrażnień przewodu pokarmowego. 

Kup Mag Chelat B6 najtaniej w naszym sklepie online 

kup Mag Chelat B6

Chelat Magnezu B6